Booking.com

Vuelta a Espana 2020: Roglič prevzel rdečo majico!

Trinajsta etapa

Roglič je na Vuelta a España 2020 dominiral kolesarjenje trinajste etape ter si zagotovil skupno vodstvo. Težka 33-kilometrska pot je ustrezala vsestranskim, saj je bila proga skoraj povsem ravna, pred brutalnim vzponom v zadnjih 2 km.

Will Bart iz ekipe si je skoraj zagotovil zmago, ko so se na pot uvrstili splošni kandidati za uvrstitev. Toda po hudi bitki s Hughom Carthyjem (EF Pro Cycling) na ravnini je Roglič (Jumbo-Visma) pri zadnjem vzponu prižgal plin in oder zavaroval za samo eno sekundo. Nekdanji vodja dirke Richard Carapaz je močno nastopil, a je na odru zasedel sedmo mesto. Vodstvo je izgubil, ker je za Rogličem zaostal 50 sekund.

Primož roglič na stopničkah v Veliki Britaniji
Primož Roglič na stopničkah
Booking.com

Na cilju je Rogliču uspelo pridobiti sekundo do Barte za zavarovanje odra. Hkrati pa je vložil čas v svoje tekmovanje na stopničkah. Roglič je končal s časom 46-39, Carthy pa je na odru prestopila četrto mejo in za Rogličem izgubila 25 sekund. Richard Carapaz je končal 49 sekund počasneje od Rogliča. V GC, Slovenski as zdaj vodi z 39 sekundami prednosti pred Carapazom, medtem ko Carthy še vedno zaseda tretje mesto, 47 sekund pred vodstvom dirke. Dan Martin (Israel Start-Up Nation) je izgubil več časa, a še vedno zaseda četrto mesto, zdaj 1-42. Roglič ponovno dokazuje, da mu na svetu ni podobenga.